Asset Publisher Asset Publisher

"Zabierz 5 z lasu" w ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska

              Nadleśnictwo Żagań, wraz z burmistrzem Żagania, w związku z ogólnopolską akcją "Zabierz 5 z lasu" promowaną przez nadleśnictwa w całym kraju wzięło udział w inicjatywie zachęcającej mieszkańców miasta do sprzątania lasów. Założeniem akcji jest zabranie z lasu pięciu odpadów przez każdego odwiedzającego las. Działania tego rodzaju przyczyniają się do szerzenia świadomości ekologicznej i zmniejszenia "zaśmiecenia" lasów.

Sprzątanie lasu przez (od lewej) przewodniczącego rady, burmistrza, inżyniera nadzoru oraz strażnika leśnego (Foto. Paweł Pietrzak 2021)

          Podczas spaceru po lesie burmistrz Andrzej Katarzyniec, przewodniczący rady Adam Matwijów oraz Inżynier Nadzoru Roman Wrażeń zebrali pełne worki odpadów znajdujących się na drogach leśnych.

Jeżeli zależy nam na tym, aby okoliczne tereny były czyste, musimy pomóc leśnikom – podkreślił Andrzej Katarzyniec. – Wiem, że wielu z Państwa regularnie sprząta lasy, za co serdecznie dziękuję. Warto wyrobić w sobie nawyk zbierania napotkanych w lesie śmieci. Każda “piątka” wyniesiona z lasu sprawia, że te zielone płuca odzyskują oddech. Położenie Żagania zobowiązuje do szczególnej troski o las.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Żagań