Asset Publisher Asset Publisher

Ogólnopolska akcja „Spacer z leśnikiem”.

Nadleśnictwo Żagań umieściło na swojej stronie internetowej zaproszenie na spacer po lesie w ramach ogólnopolskiej akcji „Spacer z leśnikiem”.

Rękawice podjęły, wyrażając chęć uczestniczenia w spacerze z leśnikiem 26.03.2022r, panie z Koła Gospodyń Wiejskich reprezentujące  Konin Żagański.    Wiek im nie przeszkadzał, a sprawnością, wigorem i zaangażowaniem zawstydziłyby niejednego młodzieniaszka.

Pracownicy nadleśnictwa (leśnicy) pokazali Paniom szkółkę leśną, a następnie udali się do lasu, wybierając ścieżki mniej lub bardziej tajemnicze, prowadzące i przedstawiające co ciekawsze fragmenty leśnych uroczysk.

Pogoda była przepiękna: słoneczko operowało na nieboskłonie, promienie przebijając się przez zwarte korony drzew torowały drogę, ukazując co ciekawsze zakątki leśnych ostępów.

Panie zadawały mnóstwo pytań: dlaczego rosną takie drzewa, a nie inne? Co się dzieje, gdy las zostanie wycięty? Jak to możliwe, że z takich malutkich sadzonek wyrastają takie potężne drzewa?!

Leśnicy musieli nieźle się nagłowić, odświeżyć wszystkie zakamarki wiedzy okraszonej niemałym doświadczeniem, by trafnie, logicznie i wyczerpująco wybrnąć z gradu pytań.

Suma, summarum panie były bardzo zadowolone, zmęczone i z miłą chęcią wspólnie z leśnikami usiadły przy ognisku, częstując się kiełbaskami.