Lista aktualności Lista aktualności

Planowane zabiegi ratownicze w naszych lasach

W terminie od 31 maja 2019 r. do 3 czerwca 2019 r. w lasach Nadleśnictwa Żagań przeprowadzone zostaną zabiegi ratownicze.

Nadleśnictwo Żagań zawiadamia, że w związku ze stwierdzonym zagrożeniem w drzewostanach sosnowych ze strony szkodliwych owadów (strzygonia choinówka) planowane są w terminie od 31 maja 2019 r do 3 czerwca 2019 r. zabiegi ratownicze.

Są one ostatecznością w walce o zachowanie drzewostanów w dobrej kondycji, dlatego też podjęto taką decyzję. Zagrożenie stwierdzono na podstawie intensywności żerów owadów na aparacie asymilacyjnym i stopniu jego uszkodzenia widocznym w koronach drzew oraz po przeprowadzonej ścince drzew i liczeniu gąsienic w koronach.

Zabiegi będą przeprowadzane metodą agrolotniczą przy użyciu środków ochrony roślin dopuszczonych do stosowania (Dimilin 480 S.C. w załączeniu karta charakterystyki preparatu). Teren oprysków będzie szczegółowo oznaczony tablicami i plakatami ostrzegawczymi.

W związku z powyższym Nadleśniczy Nadleśnictwa Żagań wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictw Kowalice i Podlaski według załączonej mapy w okresie od 31 maja 2019 r do 3 czerwca 2019 r.