Lista aktualności Lista aktualności

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

14 marca 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości postępowania na wypadek pożaru, poznanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej. W turnieju wzięło udział 35 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Turniej składał się z części pisemnej oraz ustnej. Uczestnicy, którzy zajęli 1 i 2 miejsce zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia 2019 r. w Nowym Miasteczku.

Po zakończeniu części pisemnej egzaminu strażacy z JRG PSP w Żaganiu przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żaganiu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek gier i gadżetów.  Nagrody ufundowane zostały przez Starostę Żagańskiego, Burmistrza Żagania, Nadleśnictwo Żagań, Szprotawa i Wymiarki.

                           Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !