Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNY PING PONG 2018

Do stolicy dawnego Księstwa Żagańskiego zjechali leśni miłośnicy tenisa stołowego.

W sobotę 20 października 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Żaganiu odbyła się wielofunkcyjna impreza pracownicza pn. „Leśny ping pong" stanowiąca element Leśnej Ekstraligi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Do stolicy dawnego Księstwa Żagańskiego zjechali leśni miłośnicy sportu. Jedną ze składowych wydarzenia były  XVII Integracyjne Mistrzostwa Leśników Zielonogórskich w tenisie stołowym o puchar Dyrektora RDLP w Zielonej Górze.

Celem imprezy była także integracja społeczności leśnej, promocja walorów przyrodniczych, historycznych i krajoznawczych obszaru Nadleśnictwa Żagań jak również prezentacja innych form uczestnictwa pracowników PGL w życiu społecznym i sportowym na terenie swojego działania.

Frekwencja dopisała, co dodatkowo spotęgowało sportową rywalizację. Do zmagań przystąpiło 12 drużyn (11 z nadleśnictw oraz reprezentacja RDLP w Zielonej Górze). Rozgrywki były bardzo widowiskowe i prowadzone w duchu fair play. Ostatecznie w turnieju  drużynowym mistrzostwo wywalczyło Nadleśnictwo Żagań. II miejsce przypadło dla Nadleśnictwa Przytok, a III dla Nadleśnictwa Wymiarki – głównie za sprawą najlepszej uczestniczki turnieju Pani Magdaleny Michalskiej.

W rozgrywkach indywidualnych bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Piotr reprezentujący gospodarzy. Drugie miejsce zajął Gassem Arkadiusz z Nadleśnictwa Wolsztyn, a na trzeciej  pozycji zmagania zakończył Łakota Łukasz z Nadleśnictwo Żagań.

Dekoracji zwycięzców oraz wręczenia pucharów dokonał Sławomir Tryjanowski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Żagań.

XVII Mistrzostwa Tenisa Stołowego wyłoniły reprezentację RDLP w Zielonej Górze do udziału w Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zawodnikom za udział oraz wspaniałą, sportową rywalizację w trakcie mistrzostw.