Lista aktualności Lista aktualności

#PrzerwanyMarsz

Polskie Dzieci Wojny –  to nasze Babcie i nasi Dziadkowie, z którymi symbolicznie 2 września 2019 r. dokończyliśmy przerwany w wyniku wybuchu II wojny światowej marsz ówczesnej młodzieży do szkoły. Delegacja Nadleśnictwa Żagań uczestniczyła w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Doroty Księżnej Żagańskiej w Żaganiu. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego symbolicznie upamiętniono 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

 

Pokolenie Dzieci Wojny – ostatni świadkowie tamtych trudnych dni

Przetrwali czas okupacji, który zabrał Im dzieciństwo, być może ten okres skruszył
Ich przekonanie o sprawiedliwości dziejowej (…). Mimo tym niełatwym doświadczeniom
i słabnącemu z upływem lat zdrowiu, znaleźli siłę! Postanowili upamiętnić tamte czasy, utrwalić pamięć o swoich bliskich i pokazać, że warto dążyć do budowania fundamentów pokoju i bezpieczeństwa. Przekraczając szkolne progi, podjęli wyzwanie!

 

Zintegrowana przestrzeń dla #pamięci!

Podczas uroczystego apelu inaugurującego rok szkolny 2019/2019, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Doroty Księżnej Żagańskiej w Żaganiu , wspólnie z całą społecznością uczniowską, w gronie pedagogów, rodziców oraz przedstawicieli naszego nadleśnictwa zbudowaliśmy z pokoleniem Polskich Dzieci Wojny wspólną przestrzeń dla pamięci. Był to niezwykły moment – czas na refleksje, wspomnienia
i myśli o dziedzictwie pokoleń.

 

Leśnicy podczas ogólnopolskiej akcji „Przerwany Marsz”

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Żaganiu, mieliśmy okazję towarzyszyć
i symbolicznie zamknąć „Przerwany Marsz” do szkoły z 1 września 1939 roku.