Lista aktualności Lista aktualności

95 lat Lasów Państwowych

     W dniu 19.12.2019 roku z okazji 95 – lecia Lasów Państwowych Nadleśnictwo Żagań zorganizowało naradę okolicznościową, która odbyła się w Sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu.

     Do wzięcia udziału w naradzie zostali zaproszeni samorządowcy, dyrektorzy szkół, przedstawiciele policji, straży pożarnej, wojska, proboszcz parafii oraz dyrektor muzeum.

     Zaproszonych gości serdecznie powitał Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Żagań Sławomir Tryjanowski. Podczas narady zostały poruszone tematy ogólne: jak Lasy Państwowe zmieniają się dla ludzi, jak dostosowują się do bieżących problemów, co jako leśnicy robimy w trosce o dobry klimat, dla przyrody, dla polskiej gospodarki, dla poprawy warunków pracy leśnika i odbudowy jego społecznego zaufania. Została również przedstawiona prezentacja o historii Nadleśnictwa Żagań ukazująca jego położenie, walory i  zmiany jakie nastały od momentu utworzenia nadleśnictwa w 1993 roku oraz charakterystyka prowadzenia gospodarki leśnej w obszarze czynnego poligonu wojskowego.

     Wyświetlony został również film, który nawiązywał do historii Lasów Państwowych od momentu zakończenia II wojny światowej aż do dziś.

    Materiał dostępny jest na stronie https://youtu.be/h9UeXTuMOv8